21.45 – Самоодбрана Луганска ухапсила шведског плаћеника и неонацисту
Припадници самоодбране у близини града Переваљска у Луганској области заробили су шведског плаћеника и неонацисту Микаела Скилта. Даља судбина овог странца за сада није позната.
Он је дошао у Украјину у марту. На Мајдану је боравио заједно са радикалним елементима Десног сектора. Он је једини странац, који се борио у батаљону Азов и учествовао у нападу на Мариупољ.
Својим успесима Скилт се хвалио на друштвеним мрежама, постављао фотографије, позирао са оружјем. За убиства самодобране наградила га је кијевска војна команда.
Пре неколико дана сарадник италијанског листа il Giornale направио је репортажу у бази за обуку батаљона Азов.
Скилт је дао интрвју, у коме није скривао своје порекло, професију, а ни лице испод маске.
Говорио је да се у Украјини не бори за новац, већ из политичких уверења.
МСП РФ је захтевао од шведских власти објашњење
20.25 – На територији једне фарме у Ростовској области, на југу Руске Федерације, експлодирала су три пројектила, која су дошла са украјинске стране, саопштио је представник Јужне царинске управе.Из безбедносних разлога запослени на царини на граничном прелазу Кујбишево били су евакуисани.
20.10 – Кијев: Током антитерористичке операције погинуло више од 300, рањено близу 1.000 војника
КИЈЕВ – Украјинске власти саопштиле су данас да је током „антитерористичке операције“ на истоку земље погинуло више од 300, а рањено близу 1.000 украјинских војника.
Секретар Савета за националну безбедност и одбрану (СНБО) Украјине Андреј Парубиј рекао је за говорницом данас у Врховној ради (скупштини) да је „у том периоду погинуло више од 300 бораца“, пренела је агенција РБК-Украјина.
Директор Војно-медицинског одељења Министарства одбране, пуковник Виталиј Андронатиј, међутим, није могао да саопшти број погинулих војника, рекавши да нема такву информацију.
Андронатиј је новинарима у Кијеву рекао да је током операције на истоку Украјине до данас рањен 991 украјински војник, од чега је 200 за само последња два дана допремљено у болницу јер су интензивиране борбе.
Према његовим речима, половина од 991 рањеника је излечена, у болници се и даље налази 556 њих, од којих је 20 одсто тешко рањено, 30 одсто задобило је повреде средњег степена а педесет одсто је лакше рањено, пренео је Укринформ.
19.40 – Међународни комитет Црвеног крста (МКЦК) израдио је поверљиву правну процену према којој је Украјина званично у рату, откриле су агенцији Ројтерс западне дипломате и званичници, што отвара врата за могуће подизање оптужница за ратне злочине, укључујући и оптужницу за рушење малезијског авиона на истоку Украјине од пре пет дана.
19.15 – Трилатерална контакт група за Украјину разговарала је путем видеоконференције са припадницима самоодбране из источне Украјине о проблемима везаним са рушење малезијског Боинга, саопштио је ОЕБС.
19.00 – БРИСEЛ – Eвропска униjа одлучила jе данас да прошири списак особа коjима су уведене санкциjе због украjинске кризе, укључуjући руске држављане и ентитете, саопштила jе висока представница EУ за спољну и безбедносну политику Kетрин Eштон.
Председник самопроглашене Луганске народне републике Валериј Болотов наредио је контраофанзиву самоодбране на положаје украјинске војске у Луганску.
Говорећи на конференцији за новинаре, он је нагласио да је то повезано са предајом Северодоњецка и Лисичанска, као и насталом хуманитарном ситуацијом у Луганску, коју треба деблокирати.
По његовим речима на аеродрому у Луганску „остаје опкољена једна група украјинских војника, али она ће ускоро бити завршено“.
Болотов је рекао да ће у Луганску такође бити успостављен редовни саобраћај, који је прекинут 21. јула.
18.30 – На захтев холандске владе британски ваздухопловни стручњаци анализираће садржај црних кутија малезијског авиона, написао на Твитерубритански премијер Дејвид Камерон, преноси Танјуг.
18.28 – Врховна рада одобрила слање нових трупа на исток Украјине. Посланици партије региона негодовали због те одлуке, после чега је избила општа туча јављају украјински медији.
18.25 – Харков — Воз са телима већине од 298 жртава погинулих у паду малезијског авиона на истоку Украјине пре пет дана, стигао је у Харков, град који контролише Војска Украјине
18.15 – Москва се нада ће црне кутије на истоку Украјине обореног малезијског Боинга бити предате међународној групи стручњака под окриљем ИКАО, у чијем раду је спремна да учествује руска страна, саопштио је МСП РФ.
18.00 – Холандија је од Украјине добила званични захтев за отпочињање истраге о несрећи малезијског авиона. Кијев очекује одговор холандских власти у најскорије време, саопштено је на сајту украјинске владе.
16.00 – Трајан Басеску: Русија одговорна за обарање малезијског авиона
Румунски председник Трајан Басеску рекао је да се Русија понаша као „партнер терориста“ у источној Украјини и да је одговорна за обарање малезијског путничког авиона са 298 људи.
„Одговорност за авионску трагедију у Украјини сносе групе терориста у Украјини и подједнако Русија, која им је обезбедила оружје“, рекао је Басеску и додао да је „Русија део терористичког акта“, алудирајући на малезијски авион који се у четвртак поподне срушио у области Доњецк у источној Украјини, пошто је, како се верује, оборен ракетом земља-ваздух.
Басеску је такође критиковао ЕУ, наводећи да је требало увести оштре санкције како би се обесхрабрила „лакоћа с којом Русија подстиче конфликт, који су изазвали терористи у источној Украјини“. Он је позвао европске лидере да ставе безбедност људи испред „економских интереса“.
15.30 – Кориере дела Сера: Проруске снаге срушиле малезијски авион, јер су мислиле да је украјински
Шефови су нам рекли да смо срушили кијевски авион и да ћемо морати да се суочимо с украјинским пилотима, који су се спустили с падобранима. Међутим, наишли смо на лешеве цивила, испричао је један прорус новинару италијанског листа Кориере дела Сера, који је ту ексклузиву објавио као главни текст на првој страници под насловом „Тако је био погођен авион“.
Лист Кориере дела Сера је причу с припадником борбене јединице „Оплот“ објавио као главни текст на првој страници под насловом „Тако је био погођен авион“.
Малезијски Боинг је кренуо прошлог четвртка из Амстердама и погођен је, наводно, руском ракетом коју имају проруске снаге у Украјини.
14.48 – Светска банка (СБ) не намерава да прекине одобравање кредита Русији и Украјини, без обзира на проширење санкција које су САД увеле Москви и претње Европске уније сличним мерама, преноси Блумберг.
„Имамо добре односе и са Украјином и са Русијом“, рекао је председник СБ Џим Јонг Ким, одговарајући на новинарско питање.
„Наставићемо да дајемо подршку и савете обема земљама о питањима која се односе на борбу против сиромаштва“, додао је он.
14.17 – Владимир Путин: Запад да притисне Кијев да поштује прекид ватре за време истраге о малезијском авиону
Владимир Путин каже да би Запад требало да захтева од Кијева да поштује прекид ватре за време истраге о малезијском авиону који се срушио на истоку Украјине.
Руски председник верује да је неопходно да се утиче на Кијев како би поштовао прекид ватре, који би требало да траје за време истраге о лету МХ17 који се срушио на истоку Украјине у Доњецкој области.
Директна војна претња суверенитету и територијалном интегритету РФ тренутно не постоји, изјавио је председник Владимир Путин на седници Савета безбедности РФ.
Он је нагласио да рачуна да ће друге земље имати у виду националне интересе Русије и да се неће мешати у њене унутрашње ствари.
Такође, он је рекао да је недопустиво да се унутрашњи проблеми земаља у разним регијама користе за подршку државном удару.
Председник Владимир Путин на седници Савета безбедности изјавио је да ће Русија учинити све што је у њеној моћи како би дошло до темељне и транспарентне истраге о рушењу малезијског Боинга на истоку Украјине.
Он је обећао да ће Москва настојати да утиче на самоодбрану, како би обезбедила комплетну истрагу катастрофе.
Он је нагласио неопходност да се Кијев позове на прекид ватре у време истраге несреће.
14.10 – Марк Руте: Прва тела жртава авионске несреће у Украјини стићи ће у Холандију сутра
Прва тела жртава авионске несреће у Украјини стићи ће у Холандију сутра, а њихова идентификација би могла потрајати неколико недеља или месеци, изјавио је холандски премијер Марк Руте.
„Сутра ће први авион са телима кренути за Ајндховен у јужној Холандији“, рекао је он новинарима након што су тела са места несреће у источној Украјини, које се налази на територији под контролом проруских снага, стигла у Харков, наводи АФП.
„У Харкову ће бити обављене припреме да би идентификација у Холандији могла да се уради што је боље могуће. Чим нека жртва буде идентификована о томе ће бити обавештена пре свега породица и нико други. То може трајати неколико недеља или месеци“, казао је холандски премијер.
14.00 – Петоро мртвих, дванаесторо рањених у борбама у Доњецку
Пет цивила је погинуло, а 12 рањено у борбеним дејствима у Доњецку, саопштено је на сајту градске супштине. Становници града су принуђени да током артиљеријских напада уточиште пронађу у склоништима.
Ракете Град пале су на индустријске објекте, стамбене зграде, супермаркете и пијаце. Украјинску војску није збунило присуство посматрача ОЕБС-а, који су у град стигли због надзора истраге о паду малезијског авиона.
Самоодбрана је евакуисала становнике Доњецка из зоне борбених дејстава.
У међувремену председник Украјине Петар Порошенко наредио прекид борбених дејстава у зони од 40 километра око места на које је пао авион.
13.40 – Влада у Куала Лумпуру саопштила је да ће задржати црне кутије путничког авиона „Малезија елрлајнза“ обореног у источној Украјини све док се не формира међународни тим истражитеља.
„Малезијски тим је преузео бригу о црним кутијама које су изгледа у добром стању. Оне ће ту бити све док се не озваничи међународни тим истражитеља“, наводи се у саопштењу премијера Малезије Наџиба Разака.
Влада у Куала Лумпуру напомиње да ће међународном истражном тиму, чим буде формиран, предати црне кутије на даљу анализу.
Вођа проруских активиста Александар Бородај је, раније данас, предао малезијским стручњацима црне кутије обореног путничког авиона. Том приликом су две стране у седишту самопрокламоване Доњецке Народне Републике у Доњецку потписале документ, који је Бородај назвао „протоколом којим се финализује ова процедура“, пренео Ројтерс.
13.20 – Међународни комитет Црвеног крста (МКЦК) израдио је поверљиву правну процену према којој је Украјина званично у рату, откриле су агенцији Ројтерс западне дипломате и званичници, што отвара врата за могуће подизање оптужница за ратне злочине, укључујући и оптужницу за рушење малезијског авиона на истоку Украјине од пре пет дана.
„Очито се ради о међународном конфликту, па се то веома вероватно може окарактерисати као ратни злочин“, изјавио је за Ројтерс један неименовани западни дипломата.
13.15 – Франк-Валтер Штајнмајер: Неопходно даље повећање пристисака на Русију
Наглашавајући да је за једну УН мисију неопходан мандат Савета безбедности, за који би Русија, такође, морала да гласа, шеф немачке дипломатије је у интервјуу таблиоду „Билд“ упозорио да би се тако у дугом преговарачком процесу у савету о формирању такве мисије још једном губило време.
Штајнмајер се зато заложио за повећање политичког притсика на Русију. „….али ако једно војно решење конфликта у источној Украјини не стоји на располагању, онда се ради о средствима политике… и она нису нужно слабија. И политичким средствима се може извести притисак и на одређеном месту изазвати бол“, рекао је Штајнмајер.
Указујући да већ делује оно што се чини, Штајнмајер је оценио да „Русија већ сада плаћа високу цену своје политике“ и да је, без обзира на то „неопходно даље повећање пристисака“.
12.53 – Висока представница Европске уније за спољну политику и безбедност Кетрин Ештон позвала је Русију да „одигра своју улогу“ и обезбеди да проруске снаге у Украјини сарађују са посматрачима и истражитељима после рушења малезијског авиона на истоку Украјине.
Она је, обраћајући се новинарима пред састанак шефова дипломатија ЕУ, изјавила да ЕУ одлучно захтева да се омогући одговарајући приступ месту несреће и нагласила да истрага мора да се спроведе.
12.52 – Обарање малезијског путничког авиона изнад источне Украјине је „страшан злочин“, а онемогућавање истраге о тој трагедији је „нечувено“, саопштила је данас АЈАТА (Међународна асоцијација за ваздушни превоз – ИАТА). „Путници и посада авиона су били жтве страшног злочина. То је уједно био и напад на систем ваздушног превоза“, изјавио је председник ИАТА Тони Тајлер.
Руски премијер Дмитриј Медведев изјавио је на седници посвећеној питању избеглица, да ће влада издвојити 4,9 милијарди рубаља, што износи око 142 милиона долара за решавање проблема, везаних за украјинске избеглице.
Он је такође, нагласио да избеглице из Украјине могу да рачунају на једнократну финансијску помоћ руских власти. „Надам се да ће све то помоћи људима да преброде искушења“, рекао је премијер.
Медведев је додао да је главни задатак да се пружи максимална помоћ онима који су се обрели у Русији, а међу којима је много деце, старијих људи и инвалида. Премијер је, такође, напоменуо да је у Русији отворено око 400 центара за привремени смештај.
12.04 – Немачке компаније упозориле су шефове европских дипломатија, који трагају за политичким решењем украјинске кризе, на штету коју би могле да им нанесу нове санкције против Русије.
„У једном ‘привредном рату’ против Русије, постојали би само губитници“, рекао је дневнику Тагешпигел председник Савеза немачких средњих предузећа Марио Овен и нагласио да би ембарго, или сличне казнене мере против Русије погодиле, пре свега, многе немачке извозно опријентисане средње фирме.
Већина од око 6.300 немачких фирми, ангажованих на руском тржишту, припада малим и средњим фирмама, прецизирао је Овен. Око 98 одсто од око 350.000 немачких извозника су средње велике фирме и привредне санкције према Русији би, како је оценио, погодиле сваку четврту од њих.
Шефови дипломатија земаља чланица Европске уније састају се данас у Бриселу где би требало да одлуче да ли ће проширити санкције према Русији, као начину за решење украјинске кризе.
12.02 – Украјински парламент усвојио председнички декрет о мобилизацији резервиста и мушкараца млађих од 50 година за борбу са проруским снагама
Украјински парламент усвојио председнички декрет о мобилизацији резервиста и мушкараца млађих од 50 година за борбу са проруским снагама у источној Украјини.
Око 45 дана после претходног декрета о мобилизацији, који је истекао, Кијев је поново донео декрет о „проглашавању и спровођењу делимичне мобилизације“ за „антитерористичку операцију“, како украјинске власти називају војне операције у источној Украјини.
После гласања у парламенту дошло је до краткотрајног кошкања између националистичких политичара и чланова партије чији је лидер био бивши председник Украјине Виктор Јанукович који је збачен с власти у фебруару, наводи Ројтерс.
11.49 – Украјински војни авиони извршили су ваздушни напад само 30 километара од места пада малезијског путничког авиона упркос томе што је председник Украјине Петар Порошенко јуче прогласио прекид ватре у радијусу од 40 километара од места удеса боинга 777, јавља РИА Новости.
Два украјинска Су-25 гађала су околину града Шахтјерска у Доњецкој области. Ракете су пале у поље, а једна је експлодирала на 200 метара од контролног пункта снага самоодбране самопроглашене Доњецке Народне Републике.
Према прелиминарним информацијама, нема жртава.
11.15 – Воз са посмртним остацима путника малезијског авиона стигао у Харков
Воз у коме се налазе тела и посмртни остаци погинулих у авионској несрећи Боинга 777 код Доњецка, стигао је у Харков. Истим возом стигли су и малезијски експерти.
Како се очекује тела ће бити превезена у Холандију воно-транспортним авионом, који се већ налази у Харкову.
11.10 – Амерички експерт: Украјинска војска оборила малезијски авион код Доњецка
Снимци, које је направио амерички сателит, показују да је украјинска војска оборила малезијски авион, изјавио је познати амерички публициста и аналитичар Роберт Пери.
Пери није открио свој извор из америчке обавештајне службе, међутим, нагласио је да је реч о поузданом извору, од кога је и раније добијао истините информације у сличним случајевима.
11.00 – За протекла 24 сата у гранатирању Луганска погинуло пет цивила
За протекла 24 сата у гранатирању Луганска погинуло је пет цивила, а 16 је рањено, саопшила је градска скупштина.
Украјинска војска гађала је стамбене зграде, регистрована су оштећења на 22 објекта. У двориштима неколико кућа налазе се неексплодирани пројектили.
10.42 – Воз са телима већине од 298 жртава погинулих у паду малезијског авиона на истоку Украјине напустио је територију коју контролишу проруске снаге и налази се на делу који је под контролом владе у Кијеву, изјавио је холандски премијер Марк Руте.
Он је навео да је воз са вагонима-хладњачама, у којима се налазе тела жртава лета МХ17, у четири сата ујутро по средњеевропском времену напустио Доњецк и да ће у град Харков, који контролишу украјинске снаге, стићи око поднева, пренео је Ројтерс. У плану је да тела жртава у Харкову преузму чланови холандског координационог центра, а потом ће бити авионом пребачена у Холандију ради идентификације, објавио је Руте.
Према Рутеовим речима, у возу се налази око 200 тела, али морају да буду пребројана у Харкову.
10.41 – Русија је саопштила да је спремна у потпуности да сарађује у међународној истрази о обарању авиона „Малезија ерлајнса, саопштило је тамошње Министарство спољних послова.
„Русија је спремна да тој истрази пружи свеобухватну помоћ, укључујући и обезбеђење адекватних стучњака“, наводи се у саопштењу, а пренела је агенција АФП. Русија је синоћ такође подржала резолуцију Савета безбедности УН, која је једногласно осудила обарање малезијског путничког авиона у коме се налазило 298 путника и чланова посаде у Украјини и затражила да наоружане групе у тој земљи дозволе „безбедан, потпун и неограничен приступ“ месту несреће.
10.22 – Докази на месту где се срушио малезијски путнички авион су контаминирани и манипулисани у огромним размерама, изјавио је аустралијски премијер Тони Ебот. Он је све што се догодило са доказима назвао „заташкавањем“.
Ебот, чија је влада саставила предлог резлуције коју је Савет безбедности УН јуче усвојио, а којом се захтева омогућавање потпуног приступа месту несреће које се налази на територији под контролом проруских снага, признао је да је постигнут напредак, али је истакао да има још доста посла.
„Пред нама је још дуг, дуг пут. После злочина долази затшкавање. Оно што смо до сада видели је манипулисање доказима индустријских размера. То се мора прекинути“, казао је Ебот.
Проруске снаге, које оптужују за обарање авиона, коначно су испуниле захтеве гневне међународне заједнице и предали тела жртава и црне кутије међународним истражитељима.
„Људи су шетали по месту несреће од почетка и нисмо видели само разне појединце како насумично лутају туда и купе остаке, већ смо видели и тешку машинерију. На најновијим снимцима место несреће више лични на градилиште. И то је неприхватљиво“, додао је Ебот.
Ебот је протеклих дана био нарочито критички расположен према руском председнику Владимиру Путину због тога што није интервенисао, али сада је признао да он изгледа реагује после снажног међународног притиска.
„Ја сам пре 24 сата рекао да је председник Путин рекао све праве ствари. Затим сам казао да остаје да се види да ли ће испунити оно шо је обећао. И морам признати да је до сада радио оно што је говорио. Одајем му признање због тога што је током последња 24 сата држао реч“, истакао је аустралијски премијер, пренео је АФП.
СБ УН је јуче усвојио резолуцију којом се осуђују поступци који су 17. јула довели до пада „Боинга 777“ компаније „Малезија ерлајнз“ на лету из Амстердама у Куала Лумпур и погибије свих 298 путника и чланова посаде.
Резолуцијом се захтева хитан прекид свих борбених дејстава у подручју авионске несреће и обезбеђивање неометаног приступа истражитеља остацима како би могли да спроведу темељну, независну истрагу у складу са међународним принципима цивилне авијације.
10.00 – Чуркин: Украјина шири лажне информације о Боингу
Украјина шири лажне информације, које се односе на рушење малезијског Боинга, изјавио је стални представник РФ при УН Виталиј Чуркин.
„Сензационални снимак разговора команданата самоодбране, како се показало монтиран је из неколико разговора, укључујући оне вођене пре инцидента од 17. јула“, рекао је на седници Савета безбедности у УН у понедељак Чуркин.
Служба безбдности Украјине тврди да командат самодобране Горловке наводно на снимку каже да су малезијски боинг оборили припадници самоодбране. Према Чуркиновим речима, објављени видео снимак, на коме је наводно снимљено одвожење зенитно-ракетног система Бук на територију Русије „заправо је снимљен на територији, коју контролише Кијев“.
09.24 – Црне кутије из боинга 777 авио-компаније „Малезија ерлајнз“, који је 17. јула пао у источној Украјини, су у добром стању, изјавио је пуковник Мохамед Сакри, шеф тима малезијских експерата.
Премијер самопроглашене Доњецке Народне Републике Александар Бородај предао је рано јутрос црне кутије обореног путничког авиона на лету МХ17 малезијским истражитељима, које предводи пуковник Сакри, иначе представник малезијског Савета за националну безбедност.
Том приликом су две стране у седишту ДНР у Доњецку потписале документ, који је Бородај назвао „протоколом којим се финализује ова процедура“, преноси Ројтерс.
Припадници самоодбране такође су најавили прекид ватре у радијусу од 10 километара око места пада авиона, како би се међународним истражитељима омогућио безбедан приступ.
09.20 – Бивша америчка државна секретарка Хилари Родам Клинтон изјавила је да би САД и Европа заједно требало да уведу још оштрије санкције Русији због кризе у Украјини и подржала позиве председника САД Барака Обаме за спровођење детаљне истраге пада малезијског путничког авиона.
Клинтонова је истакла да би оштрије санкције против Русије јасно дале до знања председнику те земље Владимиру Путину да „за такво понашање мора да се плати одређена цена“, пренела је агенција АФП.
08.30 – Председник Русије Владимир Путин и холандски премијер Марк Руте су рано јутрос поново разговарали о међународној истрази пада авиона „Малезија ерлајнза“ на истоку Украјине и позвали на хитан и безуслован прекид ватре на том подручју, саопштио је Кремљ.
Двојица државника разговарала су о „потреби да стручњаци имају директан и потпуни приступ месту несреће“ како би истрагу трагедије могла да настави Међународна организација за цивилно ваздухопловство (ИЦАО). „У вези с тим, поново је истакнута потреба за хитним и безусловним прекидом ватре у зони конфликта“, наводи се у саопштењу Кремља. Руска амбасадорка у Малезији Људмила Воробјева такође је данас апеловала да истрагу о обарању малезијског авиона предводи „међународна заједница“, а не Украјина.
08.02 – Власти самопроглашене Доњецке народне републике (ДНР) предале су две црне кутије из срушеног у Украјини малезијског Боинга 777 експертима из Малезије. Две стране су потписале документ о примопредаји, у коме је напоменуто да приступ црним кутијама имају стручњаци Међународне организације за цивилну авијацију (ИКАО).
Шеф малезијске делегације нагласио је да се црне кутије налазе у добром стању и да сада треба да се дешифрују.
Малезијски премијер Наџиб Разак рекао је да су представници ДНР гарантовали независним међународним иследницима безбедан приступ месту несреће. Он је такође нагласио да ће воз са телима погинулих путника бити упућен у Харков. По доласку посмртни остаци биће предати представницима холандских власти, а затим пребачени у Амстердам.
08.00 – Савет безбедности Уједињених нација је, уз подршку Русије, данас једногласно осудио обарање малезијског путничког авиона у коме се налазило 298 путника и чланова посаде у Украјини и затражио да наоружане групе у тој земљи дозволе „безбедан, потпун и неограничен приступ“ месту несреће, јавља Ројтерс.
Усвојену резолуцију предложила је Аустралија, која је изгубила 28 држављана у поменутој несрећи. У аустралијском нацрту резолуције ипак су начињене извесне измене како би се удовољило Москви, преноси АФП.
07.06 – Украјинска авијација отворила ватру на малезијске експерте
Украјинска авијација је отворила ватру на групу малезијских експерата, која је покушавала да дође до места рушења авиона Боинг 777 са лета МH 17, саопштили су представници самоодбране, који су пратили возила стручњака. Малезијски експерти су морали да се врате у Доњецк.
Премијер Доњецке народне републике предао је представницима Малезије, Холандије и стручњацима ОЕБС-а црне кутије из срушеног авиона. На црним кутијама нису идентификовани трагови интервенција, саопштио је Савет за националну безбедност Малезије.
У међувремену воз са посмртним остацима путника авиона који се срушио на истоку Украјине стигао је у Доњецк, где малезијски стручњаци врше увиђај, после чега ће воз кренути у Харков.
Оставите коментар на Путин – Запад треба да притисне Кијев
Copyright © Цеопом Истина 2013-2025. Сва права задржана.